Ceny paliwa nie zachwycają i skutecznie uszczuplają budżet kierowcom. Chcielibyśmy Państwu przybliż naszą flotę pod względem spalania oraz przedstawić podstawowe zasady ekonomicznego jeżdżenia.

Wszystkie samochody w naszej wypożyczalni posiadają silnika Diesla. Dzięki czemu samochód dostawczy spala mniej niż auta dostawcze z silnikami benzynowymi. Co więcej cena oleju napędowego jest przeważnie mniejsza o 10-15 groszy na litrze. Nasza cała flota jest wyposażona w silniki o pojemności 2.3 co również powoduje mniejsze spalanie.

Przechodząc do dokładnych danych na temat spalania naszych aut dostawczych trzeba nadmienić że posiadamy 3 rodzaje wielkości aut co znacznie może wpływać na zużycie paliwa. Co więcej należy pamiętać o wadze przewożonego towaru.

Generalnie nasi klienci jeżdżąc flotą wypożyczalni spalają pomiędzy 8,5 do 11,5 litra na 100 km. By osiągnąć spalanie rzędu 8,5 litra trzeba jechać dostawczakiem ok. 100 km/h.

W dalszej części tekstu chcielibyśmy Państwu opisać podstawowe zasady tzw. eco-drivingu.

Pierwszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest ruszanie, które powinno być w miarę dynamiczne. Czyli należy wcisnąć pedał gazu do około 50-60 % i osiągnąć określoną prędkość.

Następnym aspektem jest zmiana biegów. Przy silnikach Diesla zmiana biegów powinna następować przy około 2200-2500 obr./min. Co więcej we wszystkich autach dostawczych w naszej wypożyczalni komputer podkładowy podpowiada kiedy zmienić bieg na wyższy lub niższy.

Trzecią rzeczą, która oddziałowywuje na nasze spalanie jest hamowanie. Najlepiej gdyby się odbywało poprzez hamowanie biegami, oczywiście tylko i wyłącznie gdy jest to bezpieczne.

Oczywiście jest jeszcze wiele czynników, które wpływają na spalanie tj. uchylone okno, klimatyzacja, obciążenie auta itp.

Co więcej w wypożyczalni aut dostawczych SALEKBUS, każdy samochód posiada światła do jazdy dziennej które obniżają spalanie o 0,2 l/100 km. Co przy dłuższej trasie może zrobić różnice.

Join This Conversation