Wiele osób myśli że prowadzenie auta dostawczego to ciężka sztuka. Nic bardziej mylnego, wiele naszych klientów nie chciało się przesiadać z samochodu dostawczego z naszej wypożyczalni do osobówki. Co więcej wszystkie nasze auta mogą być kierowane przez osoby z prawem jazdy kategorii B.

Poniżej chcemy Państwu przedstawić kilka porad jak jeździć samochodem dostawczym:

Po pierwsze pierwszą podstawową rzeczą jest świadomość jakim autem kierujemy. Ponieważ auto dostawcze jest większe i cięższe od zwykłego auta osobowego.

Następnie ważnym czynnikiem jest wygoda jazdy. Dlatego też warto poświęcić kilka minut na optymalne ustawienie fotela. Co sprawi naszą jazdę bardziej komfortową.

Po trzecie ze względu na ciężar auta oraz wagę ładunku droga hamownia będzie dłuższa niż samochodu osobowego. Również wysokość pojazdu która się wacha pomiędzy 2,6 do 3 metrów uniemożliwia używania podziemnych parkingów oraz niektórych wiaduktów.

Ostatnią najważniejszą kwestią jest manewrowanie. We flocie SALEKBUS każde auto posiada czujniki parkowania lub kamerkę cofania przez co proces parkowania jest bardzo ułatwiony. Mimo braku wstecznego lusterka. Następną kwestią są skręty, należy pamiętać iż samochód dostawczy mierzy mniej więcej 6 metrów. Przez co za wczesny manewr skrętu może spowodować ścięcie zakrętu.

Podsumowując, kierując autem dostawczym należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach wspomnianych wcześniej. Wiele klientów SALEKBUS mieli pierwszy raz styczność z tak dużym autem ale zawsze sobie świetnie radzili i po powrocie z trasy zachwalali jazdę przysłowiowym dostawczakiem.

Join This Conversation